Қазақстан, Алматы қ., Республика алаңы, 4

Қалалық «Абай оқулары-2019» өтілуі туралы

 

Қалалық «Абай оқулары-2019» өтілуі туралы 

Алматы қаласы Білім басқармасы мен қалалық білім берудегі жаңа технологиялардың ғылыми-әдістемелік орталығының ұйымдастыруымен Республикалық ХХ Абай оқуларының қалалық кезеңі Әуезов ауданы №104 жалпы білім беретін мектепте 2019 жылы 15мамыр күні өтті. 

Аталмыш байқау республикалық байқаудың ережесі негізінде өткізілді.Байқау 4 номинация бойынша өтті.Атап айтсақ: 

І.«Өлең – сөздің патшасы, сөз сарасы» - Абай және Шәкәрім шығармаларын жатқа оқу конкурсы бойынша; 

ІІ.«Көңілім әнді ұғады» - Абай және Шәкәрім әндері мен күйлерін орындаушылардың конкурсы бойынша; 

ІІІ. «Жүйріктен жүйрік озар жарысқанда» -оқушылардың өлең,ән, музыкалық өз шығармаларын орындау.Қатысушыныңақындық шеберлігін тексеру мақсатында арнайы тақырып беріледі. Сол тақырып бойынша қатысушы 15-20 минут аралығында өз өлеңін шығарып тапсырады. Қазылар алқасының алдында бұрынғы өлеңдерін өткізумен қоса, жаңадан шығарған өлеңін оқиды; 

ІY.«Ұлылар әлемі» - Абай және Шәкәрімнің еңбектеріне эссе жазу. 

Байқауға әр ауданнан озып келген 33 оқушы қатысты. Әділқазылардың шешімі бойынша төмендегі мектептің оқушылары жеңімпаз атанды.   

І.«Өлең – сөздің патшасы, сөз сарасы» - Абай және Шәкәрім шығармаларын жатқа оқу конкурсы бойынша; 

Бас жүлде 

Асанова Ақтоты – Бостандық ауданы №81 мектеп-гимназияның 8-сынып оқушысы (жетекшісіҚазақбаева А.) 

І орын 

Жайлаубек Тоғжан – Медеу ауданы №172мектеп-гимназияның9-сынып оқушысы(жетекшісіҚосаева Н.) 

ІІ орын 

Ғизатұлы Санат –Әуезов ауданы №130мектеп-гимназияның 6-сынып оқушысы (жетекшісіНүсіпбаева С.) 

Өмірзақ Көркем – Жетісу ауданы №143 мектеп-лицейдің 11-сынып оқушысы (жетекшісі Сейілбекова Г.) 

ІІІ орын 

Төлеқазы Гүлдана – Наурызбай ауданы №192жалпы білім беретін мектептің11-сынып оқушысы (жетекшісі Қойшықова Б.) 

Кубеев Алдияр – Алмалы ауданы №67жалпы білім беретін мектептің10-сынып оқушысы (жетекшісі Айменбетова А.) 

Тұрахан Нұрайым – Түрксіб ауданы №84жалпы білім беретін мектептің8-сынып оқушысы (жетекшісі Бақтыбаева Д.) 

ІІ. «Көңілім әнді ұғады» - Абай және Шәкәрім әндері мен күйлерін орындаушылардың конкурсы бойынша; 

Бас жүлде 

Ұзақбаев Құрмет – Әуезов ауданы №130 мектеп-гимназияның 7-сынып оқушысы (жетекшісіСыдықова Г.Қ.) 

І орын 

Сұлтан Шадат –Алатау ауданы №180 жалпы білім беретін мектеп 11-сынып оқушысы (жетекшісі Дилтанова М.) 

ІІ орын 

Червонский Даниэл – Бостандық ауданы №21 гимназияның8-сынып оқушысы(жетекшісі Шойынбасова Н.) 

Абетей Фатима – Алмалы ауданы №36 гимназия 6-сынып оқушысы(жетекшісі Құсайынова А.) 

ІІІ орын 

Жомартов Бағжан– Алмалы ауданы №62 гимназияның9- сынып оқушысы(жетекшісіӘлімбай Т.) 

Кеңесова Жанель– Түрксіб ауданы № 162 мектеп-гимназияның10- сынып оқушысы(жетекшісі Бектұрғанова Г.) 

Тұрлыбек Айханым– Әуезов ауданы №104 жалпы білім беретін мектептің 7-сынып оқушысы(жетекшісі Жақсыкелдинова Ә.) 

ІІІ. «Жүйріктен жүйрік озар жарысқанда» - жас дарындар конкурсы (өз шығармаларын орындау: өлеңдер, әндер, музыкалық шығармалар) бойынша; 

Бас жүлде 

Керім Ақниет – Алатау ауданы №152мектеп-гимназияның 9-сынып оқушысы (жетекшісіСулейменова Ф.) 

І орын 

Ермекбаева Элмира – Медеу ауданы №53 жалпы білім беретін мектептің9-сынып оқушысы (жетекшісі Бейсембаева Н.) 

ІІ орын 

Құрманжан Мерей –Түрксіб ауданы №198жалпы білім беретін мектептің9-сынып оқушысы (жетекшісі Текесбаева Р.) 

Тазабек Аружан – Алмалы ауданы №62гимназияның8-сынып оқушысы(жетекшісі Хамза М.) 

ІІІ орын 

Сулейменова Айдана– Жетісу ауданы №110мектеп-гимназия 7-сынып оқушысы(жетекшісіШыналиева М.) 

Керімтаева Алуа– Әуезов ауданы №104 жалпы білім беретін мектеп 9-сынып оқушысы(жетекшісі Жумабеков С.) 

Советхан Мадияр –Бостандық ауданы №40 жалпы білім беретін мектеп 8-сынып оқушысы (жетекшісіЗарқымова А.) 

ІY. «Ұлылар әлемі» - Абай және Шәкәрімнің еңбектеріне эссе жазу; 

Бас жүлде 

Жанғабаева Аяжан – Түрксіб ауданы №162мектеп-лицейдің 10-сынып оқушысы (жетекшісі-Бектұрғанова Н.) 

І орын 

Надирбаева Аяжан – Әуезов ауданы №104 жалпы білім беретін мектептің 9- сынып оқушысы (жетекшісі Капанова А.) 

ІІ орын 

Ниязбек Сұлтан –Наурызбайауданы №174мектеп-гимназияның 10-сынып оқушысы (жетекшісі Құлмағанбетова Ә.) 

Ахметова Ақбота – Жетісу ауданы №148 мектеп-гимназияның 11-сынып оқушысы(жетекшісі Сыйхынбаева Ф.) 

ІІІ орын 

Туғанбай Нұрила – Медеу ауданы №12 гимназияның 10-сынып оқушысы(жетекшісіБекмұратова А.) 

Бейсен Қамарсұлу – Бостандық ауданы №138гимназияның 9-сынып оқушысы (жетекшісіҚашқынбаева С.) 

Тажанова Аяулым – Наурызбай ауданы №188 жалпы білім беретін мектептің7-сынып оқушысы (жетекшісіКастекбаева А.) 

Шығыс Қазақстан облысы Абай ауданыда Абай-Шәкәрім кесенесінде 2019 жылы тамыз айында өтетін Республикалық ХХ Абай оқуларына қаладан әр номинация бойынша бас жүлде алған оқушылар қатысып, сынға түседі.Олар: «Өлең – сөздің патшасы, сөз сарасы» - Абай және Шәкәрім шығармаларын жатқа оқу конкурсынан Асанова Ақтоты – Бостандық ауданы №81 мектеп-гимназияның 8-сынып оқушысы,«Көңілім әнді ұғады» - Абай және Шәкәрім әндері мен күйлерін орындаушылардың конкурсынан Ұзақбаев Құрмет – Әуезов ауданы №130 мектеп-гимназияның 7-сынып оқушысы,«Жүйріктен жүйрік озар жарысқанда» - жас дарындар конкурсынан Керім Ақниет – Алатау ауданы №152мектеп-гимназияның 9-сынып оқушысы, «Ұлылар әлемі» - Абай және Шәкәрімнің еңбектеріне эссе жазудан Жанғабаева Аяжан – Түрксіб ауданы №162мектеп-лицейдің 10-сынып оқушысы. 

Қазақстан Республикасының Президенттің ресми сайты

777 2

Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк Туы

Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк Елтаңбасы

Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк Гимні

Получить кредит нaличными без зaлогa Buy tramadol online
Buy xanax online